Dnešek: Burlesky, Jeníček a Mařenka i Flora - OLOMOUC.CZ
Reklama

Čtvrtek 24. dubna 2025, svátek má Jiří, venku je 15.8 °C

Dnešek: Burlesky, Jeníček a Mařenka i Flora

DNEŠEK

DNES 00:00

Jan Procházka

Je tu čtvrtek. Jaký bude?

9:00 / Jarní Flora Olomouc / Výstaviště Flora
17:00 / Komentovaná prohlídka: Steklíkova harakiri / Muzeum umění
18:30 / Afterparty: Pjér la Šé'z a Dopyjem a pudem / Jazz Tibet Club
19:00 / JAMU2 / Reduta
19:00 / Jeníček a Mařenka / Moravské divadlo
19:30 / Blue Burlesque Show / Telegraph

Na různých místech po celý den probíhá Academia Film Olomouc. Program třetího dne najdete zde →

Na výstavišti dnes začíná tradiční jarní Flora. Už 67. ročník nabídne fascinující propojení květinového designu s uměním, sklem a vizí budoucnosti. Centrální expozici s názvem Paralelní květy v pavilonu A se svým týmem vytvořil mezinárodně uznávaný florista Róbert Bartolen. Součástí jarní výstavy jsou i velké Zahradnické trhy, Mezinárodní výstava bonsají či velká floristická soutěž Pohár Flory.

Máte rádi burlesku? Tak se dnes připravte se na večer plný elegance, nádherných kostýmů, umění a emocí. Nezbedná a koketní atmosféra Blue Burlesque Show vás dnes v Telegraphu udrží v napětí od začátku až do konce. "Uvidíte špičkové kabaretní a burleskní performery a ponoříte se do třpytivého světa burlesky, která zažívá obrovský boom. Tuhle show si nesmíte nechat ujít," lákají pořadatatelé. Během večera se představí Zorya Blue, performerka, producentka a lektorka burlesky a také Veren de Heddge a Lady Fox. Večerem provází zpěvačka a moderátorka Petrana.

Moravské divadlo dnes uvede operu Jeníček a Mařenka. Ta vznikla na motivy známé pohádky bratří Grimmů a zpracování režisérky Elišky Říhové nezůstává jen u příběhu pro malé děti, ale otevírá otázky trápení, tužeb a pokušení, které se dotýkají každého z nás.

Mějte krásný den!

Autor článkuJan Procházkaprochazka@olomouc.cz

Jan Procházka