Mora ztratila vedení, nezvládla poslední třetinu - OLOMOUC.CZ

Čtvrtek 19. září 2024, svátek má Zita, venku je 19.1 °C

Mora ztratila vedení, nezvládla poslední třetinu

18.9.2024

Ještě v čase 43:32 hokejisté HC Olomouc v Mladé Boleslavi vedli. Náskok dvou gólů měli po první třetině, po druhé to bylo o jeden. Nakonec z toho žádný bodík pro Moru nebyl. V závěrečném dějství totiž třikrát inkasovala.

V úvodu byli o něco aktivnější domácí, ale do vedení šla Mora. V 15. minutě Fridrich u pravé tyčky tečoval puk nastřelený Rašnerem. Už za 82 vteřin navíc před Musilem v mezikruží vyplaval volný kotouč - 0:2. V prostřední dvacetiminutovce pak Boleslav Hanáky trošku přitlačila. Brankář Sedláček dlouho odolával, ale nakonec inkasoval. Za olomouckou obranu dostal Doležal a bekhendem přehodii Sedláčkovu lapačku. Rozhodovalo se v závěrečné třetině. Na 2:2 dával po druhé přestávce Skalický, jemuž se na hranici brankoviště podařilo dostrkat kotouč za ležícího Sedláčka, navíc to bylo takřka souběžně s hvizdem rozhodčího. Kohouti mohli opět odskočit při přesilové hře po faulu Doležala, ale to se jim nepovedlo. A za to byli v 56. minutě potrestáni, chybu při rozehrávce využil Jánošík. V 59. minutě potom Lakatoš střelou do pravé šibenice potvrdil vítězství domácích.

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 25. Doležal (Jánošík, F. Pavlík), 44. Skalický (Fořt, Lintuniemi), 55. Jánošík, 59. Lakatoš (Fořt)  – 15. Fridrich (Rašner, Nahodil), 16. Musil (Orsava). Rozhodčí: Mejzlík, Květoň – Frodl, Kajínek. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 3018.

BK Mladá Boleslav: Furch  – Pyrochta, Čech, Gewiese, Lintuniemi, Jánošík, Pavlík, Havlín – Skalický, Fořt, Lakatoš – Buchtele, Hradec, Doležal – Junttila, Čajka, Rekonen – Dvořáček, Závora, Stránský – Malát. Trenér Richard Král.

HC Olomouc: Sedláček – Ondrušek, Černý, Sirota, Rutar, Rašner, Řezníček, Korenčík, Škůrek – Káňa, Musil, Orsava – Kunc, Kusko, Navrátil – Fridrich, Nahodil, Kohout – Anděl, Knotek, Doktor. Trenér Jan Tomajko.