Velké drama se špatným koncem pro BK Olomoucko - OLOMOUC.CZ
Reklama

Pondělí 31. března 2025, svátek má Kvido, venku je 10.5 °C

Velké drama se špatným koncem pro BK Olomoucko

Sport

19.3.2025

Neuvěřitelně vyrovnaný souboj přineslo utkání 10. kola basketbalové nadstavby mezi Olomouckem a Děčínem. O vítězi se rozhodovalo až v poslední minutě. Více štěstí měli hosté, kteří si odvezli vítězství 79:73 na sever Čech.

První dva koše proměnili domácí, jinak se ovšem v první čtvrtině odehrávala očekávaná a vyrovnaná bitva Do čtyřbodového náskoku se Olomoucko dostalo ještě v průběhu deváté minuty, Válečníci ale odpověděli sérií pěti bodů. Závěr přesto patřil Hanákům, kteří po deseti minutách vedli 18:16.

Krátce po začátku druhé periody Děčín otočil výsledek a dostal se až do vedení 27:23, přičemž tento stav vydržel díky horší mušce střelců téměř tři minuty. Pak ale domácí zapnuli a výsledek opět strhli na svou stranu po sérii osmi bodů, a také proto odcházeli do kabiny za příznivého stavu 34:30.

V průběhu přestávky se střeli obou týmů probrali a body začaly rychle přibývat. Více se dařilo Olomoucku. Po čtyřech minutách vedli domácí 50:41 a Děčín bral oddechový čas. Válečníci se dokázali rychle zvednout a deset minut před koncem vedli 57:54, když v úplném závěru třetího úseku trefil těžkou trojku Ogundiran.

Na začátku posledního dějství střelci obou týmů téměř tři minuty mlčeli. Pak ale hosté trefili dvě trojky v řadě a Olomoucko prohrávalo 54:63. Ztráta domácích narostl až na jedenáct bodů, necelých padesát vteřin před koncem však Wertz trojkou snížil na 70:72, hosté už ale těsné vedení v dramatickém závěru nepustili.

Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Těšíme se na vás.

Filip